Spitalul Universitar de Urgenta Bucuresti

PENTRU NOI URGENTA ESTE O PRIORITATE !

100 ani Romania 1918 - 2018
Spitalul Universitar de Urgenta Bucuresti

AMBULATORIU

Orice pacient care intra in ambulatoriu este intampinat de o intreaga echipa:
un medic si o asistenta medicala care fac trierea bolnavilor, registratori, casiera si, ca o noutate absoluta pentru o unitate sanitara „de stat”, de o persoana de „indrumare” care, la nevoie, il insoteste pe pacient la cabinetele solicitate.
 

BLOC OPERATOR

Blocul operator al SUUB este format din 17 sali de operatie utilate conform standardelor si in care se desfasoara activitati chirurgicale in urmatoarele ramuri medicale: Chirurgie Ortopedica si Traumatologie, Chirurgie Generala, Chirurgie Ginecologica si Obstetricala, Chirurgie Toracica, Chirurgie Vasculara, Chirurgie Cardiaca, Chirurgie ORL, Chirurgie Plastica si Reparatorie, Chirurgie Oftalmologica, Neurochirurgie.

UNITATEA DE PRIMIRI URGENTE

Avand dotari de ultima generatie si o echipa bine pusa la punct, unitatea de primire urgente este gata sa faca fata oricarei provocari venite din partea pacientilor.

Contact

Adresa: Splaiul Independentei Nr.169 Sector 5, Bucuresti

Telefon: 021.318.05.19 - 29, 021.318.05.23, 021.318.05.45

COMITET DIRECTOR

 

Nr.Crt. Numele si Prenumele Functia
1 Cirstoiu Catalin Manager
2 Vinereanu Dragos Director Medical
3 Saulea Liana Maria Director Financiar-Contabil
4 Dobre Claudia Director Ingrijiri Medicale

 

PERSONAL CU FUNCTII DE CONDUCERE IN CADRUL S.U.U.B.

 

Nr.Crt Locul de munca Functia/Profesia /Numele si prenumele
1 Sectia Cl.Medicina Nefrologie Dragos Dorin
2 Sectia Cl.Medicina Interna I Lupu Laura Diana
3 Sectia Cl.Medicina Interna II Negreanu Lucian
4 Sectia Cl.Medicina Interna III Pop Corina Silvia
5 Sectia Cl.Gastroenterologie Fierbinteanu Carmen
6 Sectia Cl.Cardiologie I Prof. Dr. Cineza Mircea
7 Sectia Cl.Cardiologie II Iosifescu Dan Mihail
8 Sectia Cl. Neurologie I Bajenaru Ovidiu Alexandru
9 Sectia Cl.Neurologie II Tiu Cristina
10 Sectia Cl.Neurochirurgie I Patrascu Paul
11 Sectia Cl.Neurochirurgie II Iacob Gabriel
12 Sectia Cl.Hematologie Ana Maria Vladareanu
13 Sectia Cl.Oftalmologie Prof. Dr. Voinea Liliana
14 Sectia Cl.Chirurgie Generala I Vasile Danut
15 Sectia Cl.Chirurgie Generala II Prof Dr. Neagu Stefan
16 Sectia Cl.Chirurgie Generala III Ion Daniel
17 Sectia Cl.Chirurgie Generala IV Savlovschi Costel
18 Sectia Cl.Obstetrica-Ginecologie I Anca Alexandru Florin
19 Sectia Cl.Obstetrica-Ginecologie II Vasiliu Cristina
20 Sectia Cl.Obstetrica-Ginecologie III Cirstoiu Monica
21 Sectia Neonatologie Culcer Ana
22 Sectia Cl.A.T.I. Conf. Dr. Copaciu Elena
23 Sectia Cl.Ortopedie-Traumatologie I Tomi George
24 Sectia Cl.Ortopedie-Traumatologie II Radulescu Adrian Radu
25 Sectia Cl.Chirurgie Plastica si Microchirurgie Reconstructiva Dumitrescu Doina
26 Structura U.P.U. Georgescu Andrei
27 Laborator Radiologie si Imagistica Medicala Marinescu Andreea Nicoleta
28 Laborator Medicina Nucleara Vladescu Ruxandra
29 Laborator Analize Medicale Baicus Anda
30 Serv.Cl.Anatomie Patologica Sajin Maria
31 Farmacie Oprea Simona Mirela

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Declaratii de avere 2012 (venituri) actualizate in 2013