Spitalul Universitar de Urgenta Bucuresti

PENTRU NOI URGENTA ESTE O PRIORITATE !

100 ani Romania 1918 - 2018
Spitalul Universitar de Urgenta Bucuresti
er748

AMBULATORIU

Orice pacient care intra in ambulatoriu este intampinat de o intreaga echipa:
un medic si o asistenta medicala care fac trierea bolnavilor, registratori, casiera si, ca o noutate absoluta pentru o unitate sanitara „de stat”, de o persoana de „indrumare” care, la nevoie, il insoteste pe pacient la cabinetele solicitate.
 
001655AT

BLOC OPERATOR

Blocul operator al SUUB este format din 17 sali de operatie utilate conform standardelor si in care se desfasoara activitati chirurgicale in urmatoarele ramuri medicale: Chirurgie Ortopedica si Traumatologie, Chirurgie Generala, Chirurgie Ginecologica si Obstetricala, Chirurgie Toracica, Chirurgie Vasculara, Chirurgie Cardiaca, Chirurgie ORL, Chirurgie Plastica si Reparatorie, Chirurgie Oftalmologica, Neurochirurgie.
urgenta1

UNITATEA DE PRIMIRI URGENTE

Avand dotari de ultima generatie si o echipa bine pusa la punct, unitatea de primire urgente este gata sa faca fata oricarei provocari venite din partea pacientilor.

Contact

Adresa: Splaiul Independentei Nr.169 Sector 5, Bucuresti

Telefon: 021.318.05.19 - 29, 021.318.05.23, 021.318.05.45

Medici

 

PROGRAM AMBULATORIU CASMB 2018

CABINET L M M J V
ALERGOLOGIE
PETRUTESCU BRANDUSA 8-15 7-14 13-20 8-15 13-20
CARDIOLOGIE
BICESCU GABRIELA 8-11
CIOBANU ANDREEA OLIVIA 12-14
CONSTANTINESCU MARIA CRISTINA 8-10 7-8 7-8
CORLAN ILEANA 14-15 14-15
MAGDA LUCIA STEFANIA 10-12
MIHALCEAJANINA DIANA 11-12 12-13
PATRASCU NATALIA 13-15
POPESCU ILEANA NICOLETA 8-11 7-8
RIMBAS ROXANA CRISTINA 12-14
STOICESCU CLAUDIU IONUT 13-14 12-13
SURAN MARIA CLAUDIA BERENICE 9-11
UDROIU CRISTIAN ALEXANDRU 11-12 11-12
VINTILA VLAD DAMIAN 12-13 13-14
VASILE TOMA IULIANA NORA 8-11 8-9
CH.CARDIACA
BADIU CATALIN 8-10
VASILESCU ALEXANDRU 7-10
DANET ANDREI 7-10
CHIRURGIE GENERALA
BASCA PANTU HORIA 12-14 12-14 12-14 12-14 12-14
KHALIL MOHAMED 10-12 8-10 8-10 8-10
LUTIC CATALIN VIOREL 10-12 10-12 10-12
MANDA ANA LAURA 8-10
PADURARU DAN NICOLAE 7-8 7-8 7-10 7-8 7-8
GANGURA ANDREI GABRIEL 10-12
CHIRURGIE PLASTICA
ALBU EMANUEL 9-10 9-10
ALEXANDRU ADRIAN NICOLAE 10-11 11-12
BUSU ADRIAN 13-14 12-14 13-14
CONDREA CONSTANTIN 11-13 12-14
OPROIU ANA-MARIA 8-9 8-9
PETRESCU MARIETA 10-12 9-11
RADASAN GEORGE 11-13 13-14 12-13
TOADER ROXANA 8-9 8-9
VRANCIAN VIORICA 9-10 11-12
ZAHARIA MIHAELA 8-9/10-11 9-11
CHIRURGIE TORACICA
BARBULESCU ARTEMIU 9-13
CHIRCULESCU FLORIN 9-13
DERMATOLOGIE
CLATICI OANA 8-15 8-15 8-15 8-15 8-15
ANDREI PAVELINA MIHAELA 15-18.30 15-18.30 15-18.30 15-18.30 15-18.30
DIABET
STANCIU MANUELA 9-15 9-15 9-15 9-15 9-15
ENDOCRINOLOGIE
POPESCU ANCA 8-12 8-12 8-12 8-12 8-12
GASTROENTEROLOGIE
FIERBINTEANU BRATICEVICI CARMEN 12-13.30
USVAT DIEA RADU 13-14 13-14 13-14 13-14 13-14
PETRISOR ANA 11-12 11-12 11-12 11-12 11-12
STAN ILEANA 12-13 12-13 12-13 12-13 12-13
HEMATOLOGIE
BUMBEA HORIA 12-13
ONISAI MINODORA 12-13
GAMAN MIHAELA 13-14
VASILE DANIELA 12-13
LUPOAIA ANDRAS ELENA 12-13
NEAGU ANA MARIA 13-14
MARINESCU CRISTINA 13-14
CISLEANU MAGDA 13-14
VOICAN GABRIELA 12-13
MEDICINA INTERNA
BRATANESCU SIMONA 8-10
SLAVU VALERIA 8-10
SPIRIDON CRISTINA 12-19 7-14 12-19 12-19 12-19
NEFROLOGIE
DAMIAN LUMINITA 8-10
DRAGOMIR DIANA 8-10
RASINA ANCA 8-10
TANASESCU DANIELA 8-10
TEODORU ALINA 8-10
NEONATOLOGIE
BUZDUGA CRISTINA 9-11
CHIRIAC CRISTINA 11-13
MIHAI FLORINA 9-11
URUCU MIRELA 11-13
COJOCARU DANIELA 11-13
DAN ADRIANA 10-12
NEUROCHIRURGIE
DABU AURELIA NICOLETA 8-10
DRAGAN ROMEO 10-12
ILIESCU ION AUREL 8-10
PAPAGHEORGHE FLORIN 10-12
GHEORGHE  SORIN 10-12
TUDOR CORNEL 8-10
MICULESCU IULIA 10-12
NASTASE ALEXANDRU 10-12
NEUROLOGIE
GAVAN CARMEN 8-14 8-14
RUSU OCTAVIANA 8-14 8-14
NEUROLOGIE PEDIATRICA
DAMIAN BURUIANA GABRIELA 7-14 13-20 7-14 13-20 ROTATIE
OBSTETRICA GINECOLOGIE
EDDAN VISAN LUCIA 8-12
NICOLICEA VICTORIA 12-14 12-14 11-14 12-14 10-14
PETEU CRISTIAN 8-10
STANCIU VERONICA 8-10
NEGRU ALICE 8-10
BIRJANDI MASOUMEH 7-14 7-14 7-14 7-14 7-14
OFTALMOLOGIE
DASCALU ANA MARIA 8-12
POPA CHERECHEANU DANIELA 8-12
DUTA SIMONA 8-12
ORL
ILIE MADALINA 8-11 8-11 8-11 8-11 8-11
ORTOPEDIE
BADILA ADRIAN 8-9
BIRIS MANUELA IULIANA 9-10
CURSARU N. ADRIAN 8-9
DENISCHI ADRIAN 9-10
MANOLESCU ADRIAN ROBERT 9-10
NUTIU OCTAVIAN 8-9
PATRU AUREL MARIAN 8-9
POPESCU DAN 8-9
CURSARU ADRIAN 10-11
PREDESCU RADU 9-10
PEDIATRIE
CUCOS VERONICA 8-15 13-20 7-14 8-15 7-14
PSIHIATRIE
TECUTA MANUELA 7-14 13-20 7-14 13-20 7-14
VASILESCU ANDREIA 12.30-18 8-13.30 12.30-18 8-13.30 ROTATIE
PSIHIATRIE PEDIATRICA
STEFANESCU ANTONELA 13-20 7-14 13-20 7-14 ROTATIE
UROLOGIE
MUNTEAN MARCEL 13-20 8-15 8-15 13-20 8-15
ONCOLOGIE
NICA AURORA 10-15 10-15 10-15 10-15 10-15
PSIHOLOGIE
GRIGORE CARMEN 8-15 13-20 8-15 8-15 8-15
RADULESCU MARIANA 8-15 8-15 8-15 13-20 8-15
OPREA CARMEN 13-20 8-15 13-20 8-15 8-15
ALEXANDRESCU IULIA 10-13/13-16 10-13/13-16 10-13/13-16 10-13/13-16 10-13/13-16
OLARU CORNELIA 13-16/10-13 13-16/10-13 13-16/10-13 13-16/10-13 13-16/10-13

Data ultimei actualizari: 12.12.2018