Spitalul Universitar de Urgenta Bucuresti

PENTRU NOI URGENTA ESTE O PRIORITATE !

100 ani Romania 1918 - 2018
Spitalul Universitar de Urgenta Bucuresti

AMBULATORIU

Orice pacient care intra in ambulatoriu este intampinat de o intreaga echipa:
un medic si o asistenta medicala care fac trierea bolnavilor, registratori, casiera si, ca o noutate absoluta pentru o unitate sanitara „de stat”, de o persoana de „indrumare” care, la nevoie, il insoteste pe pacient la cabinetele solicitate.
 

BLOC OPERATOR

Blocul operator al SUUB este format din 17 sali de operatie utilate conform standardelor si in care se desfasoara activitati chirurgicale in urmatoarele ramuri medicale: Chirurgie Ortopedica si Traumatologie, Chirurgie Generala, Chirurgie Ginecologica si Obstetricala, Chirurgie Toracica, Chirurgie Vasculara, Chirurgie Cardiaca, Chirurgie ORL, Chirurgie Plastica si Reparatorie, Chirurgie Oftalmologica, Neurochirurgie.

UNITATEA CLINICA DE PRIMIRI URGENTE

Avand dotari de ultima generatie si o echipa bine pusa la punct, unitatea de primire urgente este gata sa faca fata oricarei provocari venite din partea pacientilor.

Contact

Adresa: Splaiul Independentei Nr.169 Sector 5, Bucuresti

Telefon: 021.318.05.19 - 29, 021.318.05.23, 021.318.05.45

Medici

Data ultimei actualizari: 25.11.2022

PROGRAM AMBULATORIU CASMB 2022

CABINET L M M J V
           
ALERGOLOGIE          
PETRUTESCU BRANDUSA 7-14 7-14 7-14 7-14 7-14
CARDIOLOGIE          
SURAN MARIA CLAUDIA BERENICE         9-11
CH.CARDIACA          
BADIU CATALIN   8-10      
VASILESCU ALEXANDRU     7-10    
DANET ANDREI       7-10  
CHIRURGIE GENERALA          
BASCA PANTU HORIA   12-14      
BRANESCU CRISTIAN MIHAI     12-14 12-14  
DUMITRESCU DAN 10-11        
KHALIL MOHAMED 11-14 8-10   8-10 8-14
LUTIC CATALIN VIOREL   10-12 10-12 10-12  
MANDA ANA LAURA 8-10        
PADURARU DAN NICOLAE 7-8 7-8 7-10 7-8 7-8
CHIRURGIE PLASTICA          
ALBU EMANUEL 8-9   9-10    
ALEXANDRU ADRIAN NICOLAE   11-12   11-12  
BUSU ADRIAN 11-12   10-12   10-11
CONDREA CONSTANTIN   12-14   12-14  
OPROIU ANA-MARIA   8-9   8-9  
PETRESCU MARIETA     12-13   9-11
CARBUNARU VLAD     13-14   13-14
RADASAN GEORGE 9-11       8-9
TOADER ROXANA     8-9   9-10
VRANCIAN VIORICA   9-11     12-13
ZAHARIA MIHAELA 12-14     9-11  
CHIRURGIE TORACICA          
CHIRCULESCU FLORIN   9-13      
DERMATOLOGIE          
FIRESCU CLATICI OANA 8-15 8-15 8-15 8-15 8-15
ANDREI PAVELINA MIHAELA 13-20 13-20 13-20 13-20 13-20
DIABET          
STANCIU MANUELA 9-15 9-15 9-15 9-15 9-15
ENDOCRINOLOGIE          
POPESCU ANCA 8-12 8-12 8-12 8-12 8-12
GASTROENTEROLOGIE          
STAN ILEANA 12-13 12-13      
HEMATOLOGIE          
           
CISLEANU MAGDA       13-14  
CIUFU CRISTINA     12-13 SAPT PARA  
ENE ELENA GEORGIANA         12-13
GAMAN MIHAELA 12-13 SAPT PARA      
LUPOAIA ANDRUS  ELENA   13-14 SAPT PARA    
NICOLESCU ANCA   12-13 SAPT IMPARA    
VASILE DANIELA 12-13 SAPT IMPARA      
VOICAN GABRIELA       12-13 SAPT PARA
MEDICINA INTERNA          
SPIRIDON CRISTINA 8-15 8-15 8-15 8-15 8-15
NEFROLOGIE          
DAMIAN LUMINITA       8³⁰-10 sapt impara
TANASESCU DANIELA   8-10      
RASINA ANCA       8³⁰-10 sapt para
DRAGOMIR DIANA     8³⁰-10   sapt impara
ANDRONE IULIA     8³⁰-10   sapt para
NEONATOLOGIE          
BUZDUGA CRISTINA         12-13
CHIRIAC CRISTINA   11-12      
DAN ADRIANA 12-13     11-13  
MIHAI FLORINA   12-13      
ROSOGA ANA MARIA         11-12
SZINI ELENA 11-12        
URUCU MIRELA     12-13    
VASILESCU DIANA IULIA     11-12    
NEUROCHIRURGIE          
DABU AURELIA NICOLETA         8-10
DRAGAN ROMEO   10-12      
GHEORGHE  SORIN 10-12        
ILIESCU ION AUREL 8-10        
NASTASE ALEXANDRU          10-12
PAPAGHEORGHE FLORIN       10-12  
TUDOR CORNEL     8-10    
NEUROLOGIE          
GAVAN CARMEN   8-12 8-12    
RUSU OCTAVIANA 8-12     8-12  
NEUROLOGIE PEDIATRICA          
DAMIAN BURUIANA GABRIELA 7-14 13-20 7-14 13-20 ROTATIE

7-14/IMPARA

13-20/PARA

OBSTETRICA GINECOLOGIE          
BIRJANDI MASOUMEH 7-14 14-18 7-14 14-18 7-14
EDDAN VISAN LUCIA 12-14        
NEGRU ALICE 8-10        
PETEU CRISTIAN   8-10      
STANCIU VERONICA     8-10    
TURCAN NATALIA 13-20 7-14 13-20 7-14 13-20
OFTALMOLOGIE          
DASCALU ANA MARIA 7³⁰-12³⁰        
DUTA SIMONA   8-12      
POPA CHERECHEANU DANIELA     8³⁰-12³⁰    
ORL          
ILIE MADALINA 8-11 8-11 8-11 8-11 8-11
ORTOPEDIE          
BADILA ADRIAN     8-9    
BIRIS MANUELA IULIANA 9-10        
CURSARU ADRIAN JR         8-9
CRETU BOGDAN         9-10
DENISCHI ADRIAN   9-10      
MANOLESCU ADRIAN ROBERT     9-10    
NUTIU OCTAVIAN 8-9        
VLASE  MARIUS   8-9      
POPESCU DAN       8-9  
PREDESCU RADU       9-10  
PSIHIATRIE          
TECUTA MANUELA 7-14 13-20 7-14 13-20 7-14
VASILESCU ANDREIA 12.30-18 8-13.30 12.30-18 8-13.30 8-13.30 impara

12.30-18 para

PRETORIAN RALUCA 8 -11 14-17 8 -11 14-17 8-11/para

14-17/impara

PSIHIATRIE PEDIATRICA          
STEFANESCU ANTONELA 13-20 7-14 13-20 7-14 ROTATIE

7-14/para

13-20/impara

UROLOGIE          
GEORGESCU OCTAVIAN ANDREI 13-20 7-14 13-20 7-14 13-20
MUNTEAN MARCEL 7-14 13-20 7-14 13-20 7-14
ONCOLOGIE          
CHETROIU DIANA 8-10 8-10 8-10 8-10 8-10
NICA AURORA 10-15 10-15 10-15 10-15 10-15
PSIHOLOGIE          
GRIGORE CARMEN 8-15 13-20 8-15 8-15 8-15
RADULESCU MARIANA 8-15 8-15 8-15 13-20 8-15
OPREA CARMEN 13-20 8-15 13-20 8-15 8-15
ALEXANDRESCU IULIA 10-13/13-16 10-13/13-16 10-13/13-16 10-13/13-16 10-13/13-16